JÓGA, TAI CHI, pravidelná setkání – přehled

IMG_1987

HATHA  JÓGA – relaxační cvičení

…vnitřně inspirovaná…

Jóga = spojení. Klidné a vědomé cvičení jógových pozic v souladu se správným dýcháním přináší fyzickou i duševní harmonii, propojuje všechny úrovně člověka. Zlepšuje  činnost vnitřních orgánů a zároveň tělo  zbavuje toxických látek. Cvičením podpoříme zdraví, pružnost a pohyblivost těla, uvolníme a zklidníme také mysl.  Setkání začíná úvodní relaxací, postupně přes průpravná a protahovací cvičení přecházíme do jógových pozic. Pro uvolnění napětí a bloků používáme vědomé dýchání –  pozorností oživený dech.   Celé cvičení doznívá v závěrečné  relaxaci, někdy doprovázenou hudbou tibetských mís podporující  prožitek sjednocení v Přítomnosti.

Jóga v Chaloupce  probíhá v malých skupinkách (max 9 ) v celkovém poli klidu a harmonie. Každá hodina je vedená s vnitřním nasloucháním přímo na míru  – proto se jednotlivé hodiny obvykle liší skladbou ásan, pránáyam  i celkovou dynamikou. Cvičení je vedené tak, aby mohlo být plně prožito. 

Má praxe je více než 6000 lektorských hodin

Otevřené skupiny: 

Hněvkovice v chaloupce: každé  pondělí a čtvrtek   v čase  18:00 – 19:30 hodin  ( 170Kč/1 vstup nebo 150Kč na permanentce  1200 Kč/8 vstupů)

Světlá nad Sázavou  ve středu od 17 hodin   ( 170Kč/1vstup nebo 150Kč na permanentce 1200 Kč/8 vstupů)

Pokud jste u mě na józe jestě nebyli – napište mi prosím zprávu 777 653 987, domluvíme se ohl. aktuální kapacitě skupin – děkuji.

Nabízím Vám možnost domluvit si soukromé lekce jógy nebo cvičení pro zdravá záda.  Sestavím Vám lekci na míru s ohledem na vaše potřeby, přání či zdravotní omezení. Společně se domluvíme na čase, který Vám bude vyhovovat.

 

 TAI – CHI a ČCHI KUNG 

TAI CHI a ČCHI KUNG je vědomý, uvolněný a plynulý pohyb, který přirozeným způsobem rozvíjí vnímavost, schopnost koncentrace a zároveň uvolnění těla i mysli. Oživuje nervový systém, podporuje pročišťování tkání od blokací, zlepšuje pohyblivost kloubů a šlach. Navrací rovnováhu  a vnímavost.

PRACUJEME S FORMOU Třináct základních forem,  formy MATKY  a OTCE  STYLU  SAN-FENG, 108 FOREM STYLU JANG, Osm kusů brokátu, cvičení ve dvojcích TUEJ SHOU

SKUPINY JSOU OTEVŘENÉ PRO ZAČÍNAJÍCÍ I POKROČILÉ a je možné se přidat i během probíhajícího půlročního kurzu

ÚTERÝ         18 – 19:30 hodin

Vstupné:  

permanentka 5 vstupů  1000 Kč  permanentka 10 vstupů 1800 Kč

                   soukromá lekce 90 minut 800 Kč

    Lektor Tai chi – Tomáš tel. 775345365

První lekce je ukázková – zdarma

JÓGA SMÍCHU

Jóga smíchu (hasya yoga) je výjimečný a ověřený přístup, který spočívá v tom, že se každý z nás se může smát bez důvodu, bez vtipů, humoru, komedie či jiných vnějších podmínek. Smích vyvoláváme prostřednictvím kombinace cvičení založených na smíchu ve skupině, očního kontaktu a dětské hravosti, což po určité době obvykle vede k přirozenému a nakažlivému smíchu. Důvod proč používáme v názvu kombinaci slov jóga smíchu, je proto, že kombinujeme cvičení smíchu a další aktivity s jógovým dýcháním. To přináší více kyslíku do  našeho těla a mozku, což v nás vytváří pocit zdraví a energie a dobré nálady.

Jóga smíchu přináší mnoho pozitivních zdravotních účinků

více na  https://www.nadobremkonci.cz/?page_id=1582

Aktuálně pořádáme jógu smíchu po dohodě pro soukromé skupiny přátel či firem vrámci teambuildingu. Více info 775345365

S sebou:  karimatku nebo deku, láhev s pitím, volné pohodlné oblečení

Certifikovaný instruktor jógy smíchu – Tomáš

Vedená  MEDITACE

Meditace vytváří a prohlubuje klid v naší mysli. Při meditační praxi vzdálíme mysl od náporu každodenních stresů a vyladíme ji do oázy vnitřního klidu. Dokonce i několik minut meditace každý den může velmi zlepšit schopnost vypořádat se s nástrahami v běžném životě a pomoci rozvinout uvědomění si hlubších úrovní existence – vlastní podstaty Bytí.

Aktuální termíny najdete v kalendáři akcí  – každý druhý pátek v měsíci od 18 hodin 

Vstupné:  dobrovolné

RELAXACE S TIBETSKÝMI MÍSAMI 

(každý poslední pátek v měsíci)

  od 18:00 hodin

Čeká Vás hodinka příjemné relaxace  v leže na zádech.

Vezměte si s sebou tedy podložku, deku, případně polštářek pod hlavu pro Vaše pohodlí.

Vstupné dobrovolné

Tibetské mísy jsou nástroje s dlouhou tradicí. Využívají se k relaxaci, zvukové masáži i k očistě prostor díky svým jemným vibracím, které působí na tělesné, duševní a energetické rovině. Zvuková masáž funguje jako energetická podpora, která napomáhá posílení vnitřní rovnováhy a harmonie. Zvuková masáž má pozitivní vliv na posílení vnitřní síly a inspirace a vede nás k naslouchání intuice.

více info v „kalendáři akcí“

Prosíme o přihlášení předem  777 653 987

 ZPÍVÁNÍ MANTRY ÓM

Posvátný zvuk ÓM  je vibrací věčnosti – nekonečné lásky, klidu a míru. Prostupuje vším a je i v nás – chvěním této mantry vznikl vesmír a při jejím zpívání dochází k postupnému  zklidnění myšlenek i emocí,  zeslabují se připoutanosti a s pročišťenou myslí  je možné vnímat prohlubující se mír a lásku ve svém srdci.  Tato síla je přirozená a  veliká – ze srdce pak můžeme vnímat  s láskou celý svět.  S pozitivním nadhledem  prožít vzájemné propojení všeho se vším. Přirozeně pak  inspirovat dál k naslouchání a ochraně přírody a životního prostředí.  Kéž jsou všechny bytosti šťastné !

Mantru Óm může  zpívat každý – může se opakovat potichu, nahlas nebo jen v mysli.  Působí silněji, když se sejde více lidí a proto v chaloupce pořádáme společná setkání pří zpívání této mantry. S pocitem, že neumíte zpívat si nedělejte starost, během samotného zpívání se dobře rozdýcháte a pomyslné překážky se rozpustí 🙂

 

 

Těšíme se na viděnou

 

img_6200img_6266

img_6237
img_6202

img_6239

IMG_2794IMG_2793

IMG_2795

IMG_4701

IMG_1993

3 komentáře u „JÓGA, TAI CHI, pravidelná setkání – přehled

 1. Klára

  Poslední březnovou sobotu mě „to“ trochu nečekaně zavedlo do chaloupky na dobrém konci k Lucii a Tomášovi na den s jógou pro začátečníky. Teplá jarní březnová sobota ale nebyla zdaleka jen o harmonizační orgánové sestavě. Tu nás ladně se pohybující Lucka naučila cvičit nejprve uvnitř, abychom si ji po Tomášově výtečném a voňavém obědě podávaném na terase, mohli zacvičit znovu na sluníčku a přidat si k tomu ještě další cviky a dechová cvičení pro naše individuální potřeby. Právě tento individuální přístup mi byl moc a moc sympatický. Celý den se nesl ve znamení pohody, co by se dala krájet, na okouzlujícím místě s velkým M a s přátelskými a inspirativními lidmi s velkým L. Za tento obohacující den ještě jednou děkuji a už teď se těším na další příležitost zavítat na dobrý konec, kde je vše dobré.:-)

 2. admin Autor příspěvku

  Dobrý den pane Mendle,
  Předplatné na Tai Chi je možné zakoupit i jako dárkový poukaz.

 3. Michal Mendl

  Dobrý den, je možné u Vás zakoupit dárkový poukaz na TAI CHI KUNG půlroční předplatné? Děkuji Mendl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *