JÓGA, TAI CHI, pravidelná setkání – přehled

IMG_1987

HATHA  JÓGA – relaxační cvičení

…vnitřně inspirovaná…

Jóga = spojení. Klidné a vědomé cvičení jógových pozic v souladu se správným dýcháním přináší fyzickou i duševní harmonii, propojuje všechny úrovně člověka. Zlepšuje  činnost vnitřních orgánů a zároveň tělo  zbavuje toxických látek. Cvičením podpoříme zdraví, pružnost a pohyblivost těla, uvolníme a zklidníme také mysl.  Setkání začíná úvodní relaxací, postupně přes průpravná a protahovací cvičení přecházíme do jógových pozic. Pro uvolnění napětí a bloků používáme vědomé dýchání –  pozorností oživený dech.   Celé cvičení doznívá v závěrečné  relaxaci, někdy doprovázenou hudbou tibetských mís podporující  prožitek sjednocení v Přítomnosti.

Jóga v Chaloupce  probíhá v malých skupinkách (max 9 ) v celkovém poli klidu a harmonie. Každá hodina je vedená s vnitřním nasloucháním přímo na míru  – proto se jednotlivé hodiny obvykle liší skladbou ásan, pránáyam  i celkovou dynamikou. Cvičení je vedené tak, aby mohlo být plně prožito. 

Má praxe je více než 4000 lektorských hodin

…aktuálně jsou všechny skupinové lekce jógy plně obsazené…

Nabízím Vám možnost domluvit si soukromé lekce jógy nebo cvičení pro zdravá záda.  Sestavím Vám lekci na míru s ohledem na vaše potřeby, přání či zdravotní omezení. Společně se domluvíme na čase, který Vám bude vyhovovat.

Soukromá lekce 90 minut :  450 Kč, permanentka 8 vstupů: 3200Kč

 TAI – CHI a CHI KUNG 

TAI CHI a CHI KUNG je vědomý, uvolněný a plynulý pohyb, který přirozeným způsobem rozvíjí vnímavost, schopnost koncentrace a zároveň uvolnění těla i mysli. Oživuje nervový systém, podporuje pročišťování tkání od blokací, zlepšuje pohyblivost kloubů a šlach. Navrací rovnováhu  a vnímavost.

PRACUJEME S FORMOU Třináct základních forem,  formy MATKY  a OTCE  STYLU  SAN-FENG, 108 FOREM STYLU JANG, Osm kusů brokátu, cvičení ve dvojcích TUEJ SHOU

SKUPINY JSOU OTEVŘENÉ PRO ZAČÍNAJÍCÍ I POKROČILÉ a je možné se přidat i během probíhajícího půlročního kurzu

ÚTERÝ         17:00 – 18:30 hodin

Vstupné:      jednotlivé  140 Kč   

předplatné na pololetí  2000 Kč

                                                soukromá lekce 90 minut 500 Kč

    Lektor Tai chi – Tomáš tel. 775345365

Můžete využít  ukázkové první lekce – ZDARMA

JÓGA SMÍCHU

Jóga smíchu (hasya yoga) je výjimečný a ověřený přístup, který spočívá v tom, že se každý z nás se může smát bez důvodu, bez vtipů, humoru, komedie či jiných vnějších podmínek. Smích vyvoláváme prostřednictvím kombinace cvičení založených na smíchu ve skupině, očního kontaktu a dětské hravosti, což po určité době obvykle vede k přirozenému a nakažlivému smíchu. Důvod proč používáme v názvu kombinaci slov jóga smíchu, je proto, že kombinujeme cvičení smíchu a další aktivity s jógovým dýcháním. To přináší více kyslíku do  našeho těla a mozku, což v nás vytváří pocit zdraví a energie a dobré nálady.

Jóga smíchu přináší mnoho pozitivních zdravotních účinků

více na  https://www.nadobremkonci.cz/?page_id=1582

             Nejbližší termín   10.9. 2021 od 18 hodin nebo po dohodě na tel:  775 345 365

S sebou:  karimatku nebo deku, láhev s pitím, volné pohodlné oblečení

Certifikovaný instruktor jógy smíchu – Tomáš

Vedená  MEDITACE

Meditace je aktivní proces, který vytváří a prohlubuje klid v naší mysli. Při meditační praxi vzdálíme mysl od náporu každodenních stresů a vyladíme ji do oázy vnitřního klidu. Dokonce i několik minut meditace každý den může velmi zlepšit schopnost vypořádat se s nástrahami v běžném životě a pomoci rozvinout uvědomění si hlubších úrovní existence – vlastní podstaty Bytí.

možno se domluvit na individuálním termínu  775 345 365

Vstupné:  dobrovolné

RELAXACE S TIBETSKÝMI MÍSAMI 

(každý poslední pátek v měsíci)

  od 18:00 hodin

Čeká Vás hodinka příjemné relaxace  v leže na zádech.

Vezměte si s sebou tedy podložku, deku, případně polštáře
k pod hlavu pro Vaše pohodlí.

Vstupné dobrovolné

Tibetské mísy jsou nástroje s dlouhou tradicí. Využívají se k relaxaci, zvukové masáži i k očistě prostor díky svým jemným vibracím, které působí na tělesné, duševní a energetické rovině. Zvuková masáž funguje jako energetická podpora, která napomáhá posílení vnitřní rovnováhy a harmonie. Zvuková masáž má pozitivní vliv na posílení vnitřní síly a inspirace a vede nás k naslouchání intuice.

více info v “kalendáři akcí”

Prosíme o přihlášení předem  777 653 987

 ZPÍVÁNÍ MANTRY ÓM

Posvátný zvuk ÓM  je vibrací věčnosti – nekonečné lásky, klidu a míru. Prostupuje vším a je i v nás – chvěním této mantry vznikl vesmír a při jejím zpívání dochází k postupnému  zklidnění myšlenek i emocí,  zeslabují se připoutanosti a s pročišťenou myslí  je možné vnímat prohlubující se mír a lásku ve svém srdci.  Tato síla je přirozená a  veliká – ze srdce pak můžeme vnímat  s láskou celý svět.  S pozitivním nadhledem  prožít vzájemné propojení všeho se vším. Přirozeně pak  inspirovat dál k naslouchání a ochraně přírody a životního prostředí.  Kéž jsou všechny bytosti šťastné !

Mantru Óm může  zpívat každý – může se opakovat potichu, nahlas nebo jen v mysli.  Působí silněji, když se sejde více lidí a proto v chaloupce pořádáme společná setkání pří zpívání této mantry. S pocitem, že neumíte zpívat si nedělejte starost, během samotného zpívání se dobře rozdýcháte a pomyslné překážky se rozpustí 🙂

Aktuální termíny setkání najdete  v kalendáři akcí

 

Těšíme se na viděnou

 

img_6200img_6266

img_6237
img_6202

img_6239

IMG_2794IMG_2793

IMG_2795

IMG_4701

IMG_1993

3 komentáře u „JÓGA, TAI CHI, pravidelná setkání – přehled

 1. Michal Mendl

  Dobrý den, je možné u Vás zakoupit dárkový poukaz na TAI CHI KUNG půlroční předplatné? Děkuji Mendl

 2. admin Autor příspěvku

  Dobrý den pane Mendle,
  Předplatné na Tai Chi je možné zakoupit i jako dárkový poukaz.

 3. Klára

  Poslední březnovou sobotu mě “to” trochu nečekaně zavedlo do chaloupky na dobrém konci k Lucii a Tomášovi na den s jógou pro začátečníky. Teplá jarní březnová sobota ale nebyla zdaleka jen o harmonizační orgánové sestavě. Tu nás ladně se pohybující Lucka naučila cvičit nejprve uvnitř, abychom si ji po Tomášově výtečném a voňavém obědě podávaném na terase, mohli zacvičit znovu na sluníčku a přidat si k tomu ještě další cviky a dechová cvičení pro naše individuální potřeby. Právě tento individuální přístup mi byl moc a moc sympatický. Celý den se nesl ve znamení pohody, co by se dala krájet, na okouzlujícím místě s velkým M a s přátelskými a inspirativními lidmi s velkým L. Za tento obohacující den ještě jednou děkuji a už teď se těším na další příležitost zavítat na dobrý konec, kde je vše dobré.:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.