Milí přátelé, vítejte v prostoru, kde již přes 10 let  pořádáme relaxační, harmonizační, ozdravná a sebepoznávací setkání.  Věnujeme se  harmonizaci systému člověka v jeho celku – na úrovních vnějších i vnitřních – směřující ke zdraví, klidu, šťastnému životu v přirozené síle a  rovnováze. Zabýváme se také výživovým poradenstvím – intuitivním stravováním, přirozenou zdravou stravou. Můžeme Vás inspirovat „Ukázkovou přírodní zahradou“ s permakulturním přístupem, kde pěstujeme v polykulturách vlastní plodiny v souladu s Přírodou. V zázemí využíváme přírodních zdrojů v propojení tradičních i moderních technologií a postupů.

 

IMG_5484

KONEC DOBRÝ

Konec dobrý – všechno dobré,

to už znají mysli mnohé.

A jak je to nazpátek?

Je to dobrý začátek…?

Mír je tam a je i tady,

mír je všude – i za zády – ve všem dýchá MÍR

Minulosti, budoucnosti – odstraňuji spoutanosti !

Dobrý konec, začátek – spojí se i nazpátek

v to radostné Bytí

a podívej – i to kvítí

raduje se ze štěstí

z lásky u všech bytostí.  (LB)

   

IMG_4117

MÁJA

Co je slabost, přání, touha?

Je to jenom mája pouhá.

Mája – tedy iluze

bývá nám v ní neblaze.

Život skrývá, zahaluje

jako když ji namaluje.

Co tu máju prozáří?

Třeba úsměv na tváři.

Stálý klid a šťastné Bytí,

co se všude jasně třpytí 🙂   (LB)

 

IMG_4114

ZE TMY

Tma je venku, světlo uvnitř,

kdo tomu má rozumět?

Světlo není, tma tu není,

nikdo nemá odpověď.

TO TU NIKDO NENÍ?

Světlo tmou se prostupuje

a tím vše se vysvětluje.

Vyvstává snad otázka?

VŠECHNO JENOM JE   

(LB)

275

Máme sklon zapomínat, že štěstí není dosáhnout něčeho co nemáme.   Naopak je to objevení a docenění toho, co máme.

Antoine de Saint – Exupéry

6 komentářů u „

 1. Eva

  Jak bych toto místo nazvala? Jedním slovem RÁJ. Oáza klidu a pohody, kterou jsem hledala a našla po letech právě v chaloupce na konci. Přivedla mne k němu má dcera svým barvitým vyprávěním ze svých pobytů u Lucky a Tomáše. Úžasné místo umocňují úžasní lidé, kteří vám dají pocit, že jste nejlepšími přáteli odjakživa. Vím, že jsem tam nebyla naposledy. Moc děkuji za vše. Eva, maminka Monči 😊

 2. Monika

  Chaloupka na dobrém konci je opravdu nádherné místo. Vzrostlé krásné stromy,zpěv ptáků,ranní kohoutí kokrhání,bzukot včelek a pes vítací:) A klid,klid,klid…to je úplný balzám pro duši,srdce plesá…Pro svůj pobyt ve Tmě jsem vybrala skvěle. Tma naprostá,ticho hluboké,jen ráno kohout a navečer čmelák tam někde zvenku…a uvnitř jiný svět,klid,jaký se snad jinde než ve Tmě zažít nedá. Alespoň ne na poprvé,tam ho člověk totiž objeví uvnitř sebe. Tomáš je citlivý průvodce Tmou i návratem do světla,ve kterém najednou vidíte tak trochu jinak. Děkuji Tomášovi i Lucce,včelkám,stromům i Taře. Ráda se k vám zase vrátím.

 3. Monča

  Chaloupka na dobrém konci je pro mne místo, kam se velmi ráda vracím. Měla jsem tu možnost prožít pro mne opravdu důležitý pobyt ve tmě, víkend se včelkami a dva víkendy s jógou.
  Tomáš je nejen skvělý průvodce tmou, ale i výborný kuchař, každé jeho jídlo je pohlazení pro oči, tělo i duši. S Luckou jsme společně propluly jógovým víkendem, kde mi vytvořila program šitý na míru. Jako by cítila, co by mne mohlo oslovit, co se mi bude líbit, jaká pozice mi bude vyhovovat. Naučila mne, že jóga není o síle, dokazování a srovnávání, ale že je o citu, plynulosti a napojení na své tělo. Za dobu, co jsem s Luckou a Tomem strávila, jsem nikdy neslyšela, že by si na něco stěžovali, někoho pomlouvali či hodnotili, prostě jen jsou – jsou čistým světlem, energií, láskou. Zde jsem se cítila prostě šťastná. Nejprve jsem si myslela, že je to místem, ale poté jsem zjistila, že to není místem, ale lidmi, kteří tam žijí, a kteří ho tvoří. Zde jsem se přesvědčila o tom, že to jsme opravdu jen my, kdo tvoří naši budoucnost.
  Těším se na další návštěvu😊

 4. Slávka

  Krásný dobrý den, Luci a Tomi, noc ve včelím apidomku byla úžasná. Měla blahodárný vliv na naše těla a taky mou duši 🙂 Děkuji Vám i včeličkám Slávka

 5. vera jerabkova

  Byla nebyla jedna chaloupka……ani jsem nemusela lezt na vysoky smrk, abych uvidela jeji svetylko.Svetylko si mne naslo samo , jak uz to v zivote byva.Co se ma stat stane se. V te chaloupce, ac neni z perniku, se moc dobre pernicky pecou. S laskou.Poutnika pohosti dobrym cajem a domacim medem. Kdo ??? No preci Lucinka s Tomasem, lidicky, co maji srdicko na dlani. Chces tancit ? Chces meditovat ? Nebo cvicit jogu , tai chi ? Prijed a budes vitan. Jako ja . Pokazde vitana s vrelosti, prekvapena vstricnosti a naplnovana klidem.Chaloupka na dobrem konci, pro mne Mys Dobre nadeje. Tesim se na kazde pristi setkani, s Tomasem, Lucinkou i s vami. Verka

 6. P.N.

  Milá Lucie, milý Tomáši a Fído a Kajlo 🙂
  moc děkuji cestě života, že jsem vás na ní mohla potkat, tak ráda se vždy vracím do „Vašeho světa“. Pokaždé v chaloupce, tam na dobrém konci, najde v sobě člověk „něco“, co ho postrčí dál a dá mu novou sílu, když už si myslí, že dál jít je přeci tak těžké. Také děkuji za krásný týden, který jsem s vámi mohla v červenci prožít, za velice milé přijetí mezi sebe a každý den plný radosti a čistého života, bylo to moc fajn.
  Těším se na každé další setkání a přeji celé chaloupce jen to pěkné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *