…Oblíbené recepty

Recepty  budu postupně přidávat 🙂

Zdravý kvašený salát plný vitamínů

1 větší hlávka pekingského zelí, 1 pórek nebo svazek janí cibulky, 3 mrkve, 2  kapie,1 červená řepa,  2-3 chilli papričky, česnek, zázvor, sůl.

Oddělíme list zelí ( na povrch salátu na konec), zbytek nakrájíme na nudličky , prosypeme solí ( 2 lžíce) a pomačkáme. Přikrájíme pórek, mrkev naloupeme škrabkou na dlouhé tenké plátky, přidáme papriku, podle chuti česnek a zázvor ( může být jem šťáva).  Vše necháme chvíli v míse, až zelí trochu pustí šťávu a pak začneme pěchovat do čisté nádoby. Navrch vložíme červenou řepu nakrájenou na malé kostičky a list zelí. Zatížíme, aby byl obsah stále ponořený a necháme týden ( nebo až 14 dní až zelenina změkne) při pokojové teplotě kvasit. Pak přeneseme do chladu (lednice).  Používáme sklenice viz níže bez gumičky. Zeleninu je potřeba dobře očistit 🙂

Domácí Sushi – Mořské řasy NORI, uvařená rýže, domácí kvašený salát výše.  Na Nori dáme rýži a salát smotáme a navlhčením řasy spojíme. Nakrájíme a jíme namáčené v Tamari nebo SHO YU omáčce.

 

Zdravý kvašený salát plný vitamínů a enzymů

Dokonalé sushi

 

 

 

 

 

 

 

RAW MARINOVANÉ ŽAMPIONY

500g žampionů (malé), 5 sušených rajčat, šťáva z 1 malého citronu, 1dcl olivového oleje, 2 PL Tamari, 1 stroužek česneku, rozmarým, pepř event. chili podle chuti

Nakrájíme žampiony na plátky, rajčata nasekáme na malé kousky, česnek prolisujeme a  vše promícháme. Marinujeme přikryté alespoň 2-4 hodiny a občas promícháme. Ideální s rýží nebo kuskusem a zeleninovou oblohou.  Promíchané v salátu (salát, rajče, okurka, paprika) nabo i jen tak na toastu.

RAW marinované žampiony s oblohou

Rýže se semínky a bylinkami 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Ovesné sušenky

RAW sušené lněné krekry na mnoho způsobů

RAW banánové palačinky s malinovým kešu krémem

Oblíbená snídaně

Ovocný agarový dort s jedlou chryzantémou

Ovocný dort s denivkou

Makový dort s brusinkami