KALENDÁŘ AKCÍ

 


IMG_1245

…SRDEČNĚ VÁS ZVEME…

26.5. RELAXACE PŘI HUDBĚ TIBETSKÝCH MÍS od 18h

10. a 11.6.  VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD  so i ne 9-16 hodin  Komentované prohlídky budou každou sudou hodinu. Info předem 777653987  Možnost zakoupení rostlin ( některé  jsou také na e shopu shop.nadobremkonci.cz)

17.6.       Sobota s jógou –  HARMONIZAČNÍ ORGÁNOVÁ SESTAVA – uvolnění páteře, protažení svalů, posílení vnitřních orgánů   9-16 hodin

18.6.       SEMINÁŘ CHI KUNG – hlavní principy a jejich prohloubení v praxi – sestava OSM KUSů BROKÁTU, forma OTCE stylu SAN FENG   (další termín je v létě  30.7.)

7.7.   HUDEBNÍ DÍLNA – BUBNOVÁNÍ –  večer s bubínky, hang panem, didgeridoo a další  – vezměte i své nástroje a přijďte si hrát 🙂 od 18 hodin.  Když bude hezky, hrajeme venku. Vstupné dobrovolné. Přihlášení 777653987  

8.7. Praktický seminář – VNÍMÁNÍ A POUŽITÍ KRYSTALŮ A DRAHÝCH KAMENŮ

14. – 16.7. LETNÍ HARMONIZAČNÍ VÍKEND s jógou a TAI CHI

22.7.    MEDITAČNÍ ÚSTRANÍ – přijďte BÝT, ztišit mysl, spojit se se sebou a naslouchat hlubinám vnitřního klidu   9-16 hodin

29.7. Začínám s jógou – Sestavy POZDRAV SLUNCI a POZDRAV MĚSÍCI, dech + průpravná cvičení   9-16h

30.7.  Nedělní seminář CHI KUNG

18. – 20.8.  OBJEVOVÁNÍ TAICHI – VÍKENDOVÝ KURZ s TAI CHI, CHI KUNG A MEDITACÍ

Připravujeme  (v září – termín upřesníme)   INTENZIVNÍ KURZ TERAPIE HLUBOKÝM KLIDEM  (esence kraniosakrální biodynamiky)

PO DOHODĚ MOŽNOST SETKÁNÍ VE VLASTNÍM TERMÍNU nadobremkonci@centrum.cz

…PODROBNÉ INFORMACE…

 

RELAXACE PŘI HUDBĚ  TIBETSKÝCH MÍS

  Pátek   26.5. 2023  od 18 hodin + ÓM HEALING

Čeká Vás hodinka  relaxace při hudbě tibetských mís
Vezměte si s sebou podložku, deku, event. polštářek pod hlavu pro Vaše pohodlí.
Vstupné dobrovolné
Tibetské mísy jsou nástroje s dlouhou tradicí. Využívají se k relaxaci, zvukové masáži i k očistě prostor díky svým jemným vibracím, které působí na tělesné, duševní a energetické rovině. Zvuková masáž funguje jako energetická podpora, která napomáhá posílení vnitřní rovnováhy a harmonie. Zvuková masáž má pozitivní vliv na posílení vnitřní síly a inspirace a vede nás k naslouchání intuice.
Mísy jsou podle tradice vyrobeny ručně ze sedmi kovů, přesné poměry jednotlivých kovů v mísách se různí.  Každý kov představuje astrologické působení jedné planety. Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý kov produkuje určitý zvuk, včetně harmonických tónů, je bohatý i na alikvotní tóny. Každá mísa je jedinečná nejen svým tvarem, velikostí, zdobením, ale i svým zvukem.
Podle tibetského rčení se říká, že kdo pozná tajemství zvuku, pozná tajemství vesmíru.
       Těšíme se na viděnou a prosíme o přihlášení předem sms  777 653 987

ZAČÍNÁM S JÓGOU…

HARMONIZAČNÍ ORGÁNOVÁ SESTAVA

  sobota  17.6. 2023   9 – 16 hodin

Tento seminář je určený pro Vás, kdo s jógou začínáte, nebo si přejete své zkušenosti prohloubit. Jóga není jen cvičení, ale i způsob vnímání a prožívání. Vše co si zažijeme při józe můžeme vědomě použít pro svůj šťastný a přirozeně harmonický život.

Principy jógy si prožijeme na  Harmonizační orgánové sestavě, která nám  pomáhá k udržení celkového zdraví, vitality hlavních vnitřních  orgánů i sílu a pružnost svalů.  Zacvičíme si jednotlivé pozice ve správném  provedení pro pochopení i vnímání co vyjadřují.

Cvičíme ve skupince max 9

PROGRAM

9:00 Zahájení, úvod

9:30- 11:30      Plný jógový dech, Harmonizační orgánová sestava

12:00- 13:00     Oběd

13:30 – 15:30    Prohloubení sestavy

15:30 – 15:50   Relaxace při hudbě tibetských mís

16:00 Závěr

S sebou: pohodlné oblečení, jógamatku, láhev s pitím, přezůvky, zápisník

Cena: 1200 Kč

Pokud Vás tento seminář zaujal, můžete se přilásit na email: nadobremkonci@centrum.cz nebo tel. 777 653 987

SOBOTNÍ  SEMINÁŘ  CHI KUNG

Osm kusů brokátu a FORMA OTCE STYLU SAN FENG 

neděle 18.6. 2023    9-16 hodin ( další termín v létě 30.7.) 

Doslova 8 kusů brokátu, ale správněji přeloženo 8 léčivých cviků je meditativní forma, která pochází z chrámové linie taoistických mistrů a bylo odedávna cvičením pro pěstování dlouhověkosti, odstranění nemocí z těla a upevnění psychické kondice.

 Toto cvičení využívá staletých zkušeností s akupunkturními drahami, procvičuje všechny svaly i klouby a masíruje vnitřnosti.  Postupně a pečlivě tělo od  nahromaděných napětí čistí a uvolňuje cestu energii tak, aby se její příjem a výdej vyrovnal. Energie čchi pro nás přestane být mýtem a stane se zkušeností. Protože základ cvičení spočívá v koordinaci a integraci těla a mysli, ovlivňuje také zlepšení a udržení mentálního zdraví. Volnému toku energie napomáhá i správné držení těla, hluboké dýchání a s tím související koncentrace mysli.

Kurz je vhodný jak pro začínající zájemce o  CHI KUNG, tak pro pokročilé cvičence – úroveň cvičení probíhá “na míru” skupině

Pomocí zevně jednoduchých sestav postupně objevíme vnitřní svět Taoistických umění.

 PROGRAM:

9:00 úvodní seznámení

9:15  – 9:30 Teoretická část, ve které se seznámíme s principy cvičení, významem a využitím

 9:30 – 11:30 Praktická část, FORMA OTCE STYLU SAN FENG, Osm kusů brokátu – cvičení jednotlivých forem

12:00 – 13:00 Oběd (vegetariánský)

13:30 – 15:30 Praktická část – podrobnější cvičení jednotlivých forem pro správné cvičení i hlubší prožití . Dojde k propojení vnějších a vnitřních principů

 15:30   Meditace

16:00    Závěr

 S sebou : pohodlné oblečení, přezůvky, zápisník

 Cena: 1200  Kč

Seminář probíhá v omezeném počtu účastníku – max 8, aby byl umožněn individuální přístup.

Pokud Vás tato akce zaujala, můžete se přihlásit a rezervovat si místo

na   nadobremkonci@centrum.cz 

                                                                  

 

PRAKTICKÝ SEMINÁŘ –

VNÍMÁNÍ A POUŽITÍ KRYSTALŮ A DRAHÝCH KAMENŮ

sobota 8.7. 2023   9-16 hodin

Pozvěte drahé kameny do svého života a poznejte na vlastní zkušenost jejich působení – jak mohou obohatit a zharmonizovat Váš život.  Seminář je zaměřený zejména na praxi a prohloubení vnímavosti, součástí bude i teoretická část.

Těšit se můžete na tento rámcový program:

9 hodin – zahájení, relaxace, zastavení pomocí hudby tibetských mís, podporující vnitřní napojení a vnímání sebe sama.

10 hodin – krystaly a voda jako nosič frekvence. Budeme mít připravené krystalové vody z různých kamenů, praktickou degustací a zkoumáním zjistíme, jak které kameny vylaďují naše vnitřní prostředí.

 11 hodin – tvorba osobní krystalové mandaly z tromlovaných drahých kamenů –  vytvoříme každý jednu intuitivní mandalu. Poté s nimi budeme dále pracovat vrámci jejich energetického působení

12 hodin – společný vegetariánský oběd +  prohlídka tvarových zářičů,  teoretické základy o krystalech, jejich používání, jak s nimi vědomě zacházet a pečovat o ně.

13 hodin –  vnímání aurických polí, harmonizace energetického systému pomocí vibrace hlasu.

14 hodin  – praktické poznávání různých druhů surových kamenů, jejich vzhled, charakter, působení na těle nebo v prostoru.

16 hodin – Závěr

Po ukončení semináře bude možné zakoupit si svůj drahý kámen, prohlédnout či objednat si je můžete v našem obchůdku  na shop.nadobremkonci.cz 

Cena: 1200 Kč

S sebou: pohodlné oblečení, podložku nebo deku, láhev s pitím, zápisník

Přihlášení: nadobremkonci@centrum.cz,  777653987

LETNÍ HARMONIZAČNÍ  VÍKEND

s jógou a TAI CHI

14. – 16.7. 2023

  pátek 18:00 – neděle 15:00

Po celý víkend nás bude provázet vědomý  klid v prostředí chaloupky i naší přírodní zahrady. Můžete zapomenout na každodenní shon a těšit se na techniky  podporující celkové  uvolnění , protažení a posílení těla, příjemné klidové vyladění mysli.  V józe budeme plynout v rytmu dechu, který nás provází celým životem. S každým vědomým výdechem se klid v nás přirozeně prohlubuje  – v běžném životě se pak snadno uvolníme od myšlenek, napětí či emocí a můžeme ovládat tok životní energie naším tělem.  Jemné cvičení Tai chi, Chi kung a relaxace podpoří naši přirozenou vnímavost a zdraví.  Ve volném čase můžeme rozvinout téma: permakulturní přístup k životu, léčivé byliny i plané rostliny k jídlu,  tvoření, intuitivní tanec… Podle zájmu si zahrajeme na perkusní nástroje, možná je i sauna  aj.

Kurz  probíhá v omezeném počtu účastníku (max 6) , aby byl umožněn individuální přístup.

Program:

PÁTEK:

příjezd a zahájení akce v 18 hodin, 

Relaxace při hudně tibetských mís, úvod do Taichi, Chi kung – Osm kusů brokátu

SOBOTA:

snídaně v 8 hodin,  9 h ranní jóga, vědomý dech, devět očistných dechů, Ca lung, Meditace

oběd  12:30 – 14h,  Tai Chi, Chi kung  ( v přírodě), odpolední jóga, relaxace při hudbě tibetských mís 

večeře v 19 hodin, volný program

NEDĚLE: snídaně v 8h, jóga , harmonizace energetických center, masáž chodidla ON ZON SU, SUON JU (cvičení dlouhověkosti), oběd ve 12:30, Tai chi, Chi kung  prohloubení, meditace, Závěr v 15 hodin

S sebou: pohodlné oblečení, přezůvky, karimatku, spacák, láhev s pitím, zápisník, hygienické potřeby

Cena: 3800 Kč 

( zahrnuje kurzovné, plnou domácí stravu a možnost přespání ve společné místnosti- chaloupce  – na karimatce ve vlastním spacáku.) 

V letních měsících je možnost relaxačního přespání v apidomku ( po dohodě předem) 

Místo konání:  Hněvkovice 53  PSČ: 582 94 (D1 66km) – pojedete-li autem, parkovat můžete přímo u nás, event. k nám jezdí autobus ( Hněvkovice u Ledče n.S. , Loket u Čechtic) a vlak (do Ledče n.S.  …do okolních zastávek  pro Vás rádi přijedeme 🙂

Pokud Vás tato akce zaujala, můžete si  rezervovat místo sms 777 653 987 nadobremkonci@centrum.cz

MEDITAČNÍ ÚSTRANÍ

sobota  22.7.   9– 16 hodin 

Meditace je proces, který umožňuje a prohlubuje prožitek KLIDU, BYTÍ. 

Jen několik minut meditace každý den, může velmi zlepšit schopnost vypořádat se s těžšími situacemi v běžném životě  a pomoci rozvinout uvědomění si hlubších úrovní vlastní existence.

 Meditační ústraní probíhá v plné přítomnosti – je vhodné pro začínající, kteří se zatím seznamují sami se sebou, s myslí, kdo jsou a cítí, že se potřebují zastavit…i pro pokročilé, kteří mohou svou praxi prohloubit.

Vstupné:  dobrovolné

Strava společná – vegetariánská

 S sebou: pohodlné oblečení, přezůvky, láhev s pitím, event.vlastní meditační polštář

Přihlášení účasti:  nadobremkonci@centrum.cz

 

…Začínám s jógou …

POZDRAV SLUNCI a POZDRAV MĚSÍCI

sobota 29.7.2023    9 – 16 hodin 

Tento den je určený pro Vás, kdo se józe věnujete i Vám, kdo začínáte. Jóga není jen cvičení, ale i způsob vnímání a prožívání. Vše co si zažijeme při józe můžeme vědomě použít pro svůj šťastný a přirozeně harmonický život.

Principy jógy a působení dechu si ukážeme na sestavách POZDRAV SLUNCI A MĚSÍCI , které nám při každodenním cvičení pomáhají k udržení zdraví,  vitality a rovnováhy. Zacvičíme si jednotlivé pozice pro správné provedení, pochopení i vnímání co vyjadřují.

PROGRAM

9:00 Zahájení, úvod

10:00- 11:45  PLNÝ JÓGOVÝ DECH, POZDRAV SLUNCI – Súrja namaskár – ranní sestava pro povzbuzení energie v těle a udržení vitality svalů i vnitřních orgánů. ( cvičíme nejdříve průpravné verze)

12:00- 13:00 Oběd

13:30 – 15:30 Sluneční a měsíční dech, POZDRAV MĚSÍCI – Čandra namaskár – večerní sestava protahující, harmonizující, zklidňující.

15:30 – 15:50 Relaxace při hudbě tibetských mís

16:00 Závěr

S sebou: pohodlné oblečení, jógamatku, lahev s pitím, přezůvky, zápisník

Cena: 1200 Kč

Pokud Vás tento kurz zaujal, můžete se přilásit na email: nadobremkonci@centrum.cz nebo tel. 777 653 987

Těšíme se na viděnou 🙂

                                                                        …

 

OBJEVOVÁNÍ TAI CHI  

VÍKEND S TAI CHI, CHI KUNG  A MEDITACÍ

18. – 20.8. 2023

pátek 18:00  – neděle 15:00

Přijďte prožít krásný víkend v přírodě plynoucí v tichu, klidu, harmonii a možnosti poznávání sebe sama … kdy na sebe bude navazovat sezení v meditaci, jemný přirozený pohyb Tai chi ( 13 základních forem) a chutné jídlo

 

Tai-Chi Chuan

Tento starý čínský systém meditace v pohybu nepomáhá pouze zbavit se zdravotních potíží vyvolaných současným způsobem života, ale pomáhá navíc získat zpět ztracený pocit celistvosti, ztracený pocit sounáležitosti s vesmírem, který nás obklopuje.

 Teprve v jednotě těla a mysli se znovu objeví ztracená harmonie a pohyb člověka se přestane lišit od proudění řeky, růstu stromů a letu ptáků na obloze.

Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé – vedený na míru skupině – koncipovaný zejména pro praxi 

domácí vegetariánská kuchyně …

Cena : 3800 Kč

Cena zahrnuje kurzovné + celodenní stravu s možností přespání na karimatce ve vlastním spacáku ( ve společné místnosti)

S sebou: pohodlné oblečení ven i dovnitř, obuv na tai chi s jemnou podrážkou, přezůvky, karimatku, láhev s pitím, zápisník, hygienické potřeby

Rezervace místa a další informace na  nadobremkonci@centrum.cz

skupina max 6 osob

Místo konání:  Hněvkovice 53  PSČ: 582 94 (D1 66km) – pojedete-li autem, parkovat můžete přímo u nás, event. k nám jezdí autobus ( Hněvkovice u Ledče n.S. , Loket u Čechtic) a vlak (do Ledče n.S.  …do okolních zastávek  pro Vás rádi přijedeme)

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZAHRADY

kdykoli po tel. dohodě 777 653 987 

nebo vrámci každoročních  akcí:

VÍKEND  OTEVŘENÝCH ZAHRAD  

DEN OTEVŘENÝCH VRÁTEK PERMAKULTURNÍCH PROJEKTů

Zahrada je oáza pro šťastný domov mnoha rostlinných i živočišných druhů  žijících ve vzájemném souznění.  Sousedí s polem, loukou a lesem. Vymezení pozemku  stromy, keři a bylinami v přirozených polykulturách. Zahrada je permakulturní, udržitelná a snažíme se směřovat k soběstačnosti. Prvky, které se zde nachází: lesní zákoutí, kde pěstujeme hájové byliny a houby, jezírko se suchou skalkou, která plní funkci mj. vyvýšného záhonu a sluneční past  a další vodní plochy.  Záhony jako tvarové zářiče pro polykulturní pěstování zeleniny, zamulčované pro bezorebné pěstování a vyvýšené různých tvarů a materiálů. Jedlý trávník a kvetoucí louka s mnoha druhy pro nás i pro včely. Kompozice zahrady: Kolem obytného zázemí, které je ekologicky šetrné a využívá převážně energii z místních zdrojů, se nachází jedlý trávník s mnoha bylinami a jedlými druhy do salátů. V blízkosti domu jsou i různé druhy ovocných keřů (muchovník, borůvky, fíky, aronie, ostružiny, maliny, …)  Dále od domu je vrboviště, venkovní sauna a záhony pro pěstování zeleniny – obklopené ovocným sadem – zde jsou i některé staré odrůdy,  jabloně, hrušně, třešně, moruše černá, fíky, muďoul trojlaločný,  nashi hruška,  kaki, různé druhy dřínů atd …  V zadní části je ořechový háj ( jedlé kaštany, pekanové ořechy, velkoplodé lísky, mandle, ořešáky, jírovce,  … ) a včelnice.   Z dalších druhů dřevin jsou zde i v relaxačních zónách: liliovník tulipánokvětý, včelí strom, platan, dřezovec trojtrnný, borovice, cedr, jedlé bambusy … a jiné … přijďte se podívat, poznávat – nebo i jen pobýt.

V souladu s vlastní vnímavostí pěstujeme  v souladu s přírodou, podle měsíčního cyklu, biodynamicky.  Farmaceutické a botanické zaměření ve studiu a láska k přírodě se propojily s darem velkého prostoru na tomto místě – tak tvoříme a žijeme  – aby bylo hezky všem 🙂    

 

 

 

 

 

 

 

Pro své blízké můžete zakoupit dárkový poukaz na setkání v kalendáři akcí přes shop.nadobremkonci.cz