NĚCO O NÁS, KONTAKT

IMG_2316

Tomáš a Lucie. V roce 2011 jsme přišli na krásné místo na konci vesnice, kde byly vzrostlé stromy a půda několik desítek let odpočívala v podobě louky.  Měli jsme  velký dar a  “čistý papír”, na který jsme mohli začít malovat. Byli jsme připraveni jak bylo třeba, naplněni mnoha informacemi o permakultuře, soběstačnosti, přírodním stavitelství aj. Nyní přišel čas to realizovat  – zkoušet co  jak funguje a hrát si …( kosit trávu, mulčovat záhony, pěstovat rostliny v polykultuře, vysazovat stromy, tvořit vyvýšené záhony atd.) To vše pod vedením a nasloucháním celku.  … Mezitím jsme také opravovali dvě budovy – z níž jedna byla skoro na zbourání a druhá nedostavěná. Rok jsme žili v hrubé stavbě bez koupelny, následnou zimu v maringotce – mnozí to znáte – dá se to (úsměv)  Držela nás lehkost a nadhled, a přesvědčení o tom, že je vše jak má být. Chaloupka potřebovala energeticky odčistit a kompletně zrekonstruovat, naučila nás hodně a  nyní vytváří zázemí pro činnosti, kterým se již dlouho věnujeme  (např. JÓGA , Tai chi, Chi-Kung,  meditace , metody pečující o lidské zdraví např. biodynamické ošetření hlubokým klidem,  hra na tibetské mísy a další přírodní hudební nástroje, joga smíchu, …  )  Rádi předáváme inspiraci dál všem, kdo k nám zavítá a sdílíme společnou PŘÍTOMNOST … . Chaloupka na dobrém konci je místo setkávání lidí se společným zájmem o vědomý život,  harmonii v celkovém pojetí – zdraví člověka, matky přírody i celé planety.  Vše je jedním.

Kde nás najdete?

CHALOUPKA NA DOBRÉM KONCI  harmonizační centrum

Hněvkovice 53

Hněvkovice u Ledče nad Sázavou

PSČ 582 94  (sjezd D1 66km)  

Tomáš   tel: 775 345 365   tombur@post.cz

Lucka    tel: 777 653 987   burianova.lucie@centrum.cz

nadobremkonci@centrum.cz

ČÚ:  161934162 / 0300

KDO JSEM JÁ?

Kdo jsem já? – Čí to je?

Jsou v tom nějaké postoje?

Jsem to tělo nebo duch,

jsem ten vánek nebo vzduch?

Jsem ta voda nebo bouře,

jsem ten strach a nebo hoře?

Jsem ta vášeň, touha, smutek,

jsem ta láska, mír či skutek?

Jsem ten klid co všude je,

co jen dýchá – zkrátka Je?

No tak nevím, možná nejsem,

nikým, ničím, světe děj se

– děj se co má, co je, není

ať to všechno utrpení

z každého z nás vyšumí-

je v tom nějaké umění?

…Kéž má slova značí to,

co objímá to všechno … 🙂

( LB) 

Filip

Filip

ŽIJÍ S NÁMI :

TARA

Leonberger Tara

 

Leonek

 

Ája

 

Mia

Lízinka

Micinka

IMG_3124

korely Štístko, Šarlotka žijí spolu s Cézárkem a Rouzí  a Sněženkami

IMG_4336

Samík

slepičky s kohoutem Pepou

IMG_0859

včely – tyto nám zrovna uletěly – tak jsme si je zase chytli 🙂

 

Rodinka indických běžců  Johanka, Antoníček a malé káčátko uprostřed

 

 

…mnoho a mnoho dalších malých zvířecích přátel, kteří s námi žijí v mulči (žáby, slepýši, lasičky, myšky, slimáci, mravenci ….), poletují v korunách stromů  nebo přicházejí na návštěvu  viz dole

IMG_2884

 

IMG_5045 (1)

 

zavítal k nám i chráněný motýl  Batolec duhový  a byl velmi přítulný – křídla má hnědá z jedné stran a když je otevře – je modrý – opravdový krasavec  a dal si s námi i skleničku 🙂

8 komentářů u „NĚCO O NÁS, KONTAKT

 1. Petr Vančata

  Díky za čajové setkání. Čaje byly prvotřídní, zajímavých informací nepočítaně a atmosféra přívětivá. Celkově to pro mě bylo hódně inspirativní a uvolňující odpoledne a těším se na další.
  Petr

 2. Věra Novotná

  Pobyla jsem v Chaloupce nádherný , inspirující, uklidňující prostě dokonalý týden od 14.7. – 20.7. 2014. Během tohoto týdne, kdy se mi oba úžasní lidé – Lucka a Tomáš – věnovali, jsem měla možnost si srovnat všechny své pocity a myšlenky. Otevřít se a vytvořit nový prostor . Díky tomu jsem po návratu mohla uskutečnit velmi závažný životní krok.
  Červencový týden v Chaloupce se podle programu nazýval Harmonizační a dostál svému názvu. Vřele doporučuji.
  Velké díky. Určitě se do Chaloupky vrátím. Věra

 3. Ida Sára Keltnerová

  Novoroční tibetské mísy – již podruhé jsem zažila harmonizaci a uvolnění díky Tomášovi a Tibetským mísám, které Tomáš rozeznívá, nicméně cítit vlna energie, která prostupuje každou buňkou těla a dává možnost spočinout v klidu a tichu mysli a celému člověku, je cítit ještě před prvním tónem. Nádech a výdech, provázení hlasem a rozprostření Vědomí celým prostorem. Po skončení je člověk uvnitřněn, ztišen, cítí se lehce, jemně a že vše je jak má být, napětí zmizí a zůstane krásno a Prázdno.
  Vyzdvihuji tak to, že je velmi důležité, kdo tibetské mísy rozezní a Tomáš má za sebou dlouhou cestu meditací a cvičení, aby mohl být tím, který nechává zvuky znít s myslí vyprázdněnou a srdcem otevřeným Univerzu, bez jakéhokoli jiného záměru, než aby se dělo to, co je pro Nejvyšší dobro všech, říká se tomu vycházet z Prázdna….a ono se pak děje….Děkuji Tomášovi i všem ostatním v chaloupce, bez nich by to nešlo, protože všichni dohromady tvoříte to, čím chaloupka je.

 4. Gabriela Krejsová

  Dobrý den,
  pobyla jsem loni v listopadu u vás v Tmaringotce a chtěla bych něco podobného dopřát svému manželovi. Jelikož on sám by se asi neodhodlal, rozhodla jsem se mu darovat 3 dny ve tmě formou poukazu:-)
  je to možné?
  moc děkuji předem
  Gábina Krejsová

 5. admin Autor příspěvku

  Krásný den Gábino, ano, v emailu najdete barevné motivy dárkových poukazů a můžete si vybrat 🙂 Radostný den přeji Lucka B.

 6. michal hubálek

  Ahoj všem čtoucím, hledajícím.
  Pobyt ve tmě v chaloupce na dobrém konci u Lucky a Tomáše jsem dostal jako dárek. Dlouho jsem o pobytu ve tmě mluvil, chystal se a pak to bylo přede mnou:). Přijel jsem a stále pochyboval a přepíral strach. Pomohl mi záměr a Tomášův přístup, který rozpustil moje obavy během prvních chvil, které jsme strávili cestou do maringotky. Dostal jsem týden, který byl nádherný. Moc děkuju. Každý podnos s jídlem, který Tomáš přinesl, byla hostina:)…
  Změny dobíhají postupně celé týdny a moc rád bych všem řekl, pokud jste citlivější, navraťte se zpět do reality o den dva později a dobře zvažte, co budete řešit a koho potkáte…
  Od doby, kdy jsem potkal Tomáše a Lucku rád k nim vyrážím pokračovat v práci na sobě. Jsou úžasní.
  Vše dobré:)
  Michal Hubálek

 7. Oli

  Tome a Lucinko! Děkuji, že jste nám otevřeli svůj domov a svá srdce, a že jste mým klukům dali zažít Přijetí se vším všudy. Moc hezky o vás oba mluví. Já se, jako vždy u vás, doplnila a potkala, a kromě gumy na elektrický pohon objevila pár dalších zajímavostí 🙂 Děkuju Vám O.

 8. Anna

  Dobrý den,
  srdečně děkujeme za přívětivé přijetí u vás doma. Máte to tam moc pěkné. Zažili jsme harmonické prostředí podporující život a radost ze života. Obdivujeme vaše tvořivé nápady a síly k jejich uskutečnění jak v domě, na zahradě i ve vaší práci pro druhé.

  Pěkné léto a vše dobré.

  Anna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.