NĚCO O NÁS, KONTAKT

IMG_2316

Tomáš a Lucie. V roce 2011 jsme přišli na krásné místo na konci vesnice, kde byly vzrostlé stromy a půda několik desítek let odpočívala v podobě louky.  Měli jsme  velký dar a  „čistý papír“, na který jsme mohli začít malovat. Byli jsme připraveni jak bylo třeba, naplněni mnoha informacemi o permakultuře, soběstačnosti, přírodním stavitelství aj. Nyní přišel čas to realizovat  – zkoušet co  jak funguje a hrát si …( kosit trávu, mulčovat záhony, pěstovat rostliny v polykultuře, vysazovat stromy, tvořit vyvýšené záhony atd.) To vše pod vedením a nasloucháním celku.  … Mezitím jsme také opravovali dvě budovy – z níž jedna byla skoro na zbourání a druhá nedostavěná. Rok jsme žili v hrubé stavbě bez koupelny, následnou zimu v maringotce – mnozí to znáte – dá se to (úsměv)  Držela nás lehkost a nadhled, a přesvědčení o tom, že je vše jak má být. Chaloupka potřebovala energeticky odčistit a kompletně zrekonstruovat, naučila nás hodně a  nyní vytváří zázemí pro činnosti, kterým se již dlouho věnujeme  (např. JÓGA , Tai chi, Chi-Kung,  meditace , metody pečující o lidské zdraví např. biodynamické ošetření hlubokým klidem,  hra na tibetské mísy a další přírodní hudební nástroje, joga smíchu, …  )  Rádi předáváme inspiraci dál všem, kdo k nám zavítá a sdílíme společnou PŘÍTOMNOST … . Chaloupka na dobrém konci je místo setkávání lidí se společným zájmem o vědomý život,  harmonii v celkovém pojetí – zdraví člověka, matky přírody i celé planety.  Vše je jedním.

Kde nás najdete?

CHALOUPKA NA DOBRÉM KONCI  harmonizační centrum

Hněvkovice 53

Hněvkovice u Ledče nad Sázavou

PSČ 582 94  (sjezd D1 66km)  

Tomáš   tel: 775 345 365   tombur@post.cz

Lucka    tel: 777 653 987   burianova.lucie@centrum.cz

nadobremkonci@centrum.cz

ČÚ:  161934162 / 0300

 

KDO JSEM JÁ?

Kdo jsem já? – Čí to je?

Jsou v tom nějaké postoje?

Jsem to tělo nebo duch,

jsem ten vánek nebo vzduch?

Jsem ta voda nebo bouře,

jsem ten strach a nebo hoře?

Jsem ta vášeň, touha, smutek,

jsem ta láska, mír či skutek?

Jsem ten klid co všude je,

co jen dýchá – zkrátka Je?

No tak nevím, možná nejsem,

nikým, ničím, světe děj se

– děj se co má, co je, není

ať to všechno utrpení

z každého z nás vyšumí-

je v tom nějaké umění?

…Kéž má slova značí to,

co objímá to všechno … 🙂

( LB) 

 

ŽIJÍ S NÁMI :

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 20200725_190613-1-1024x768.jpg.

Filip

 

Mia

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 20200412_104308-2-897x1024.jpg.

Tara

DON ČÍČO

Micinka

 

IMG_3124

korely Štístko, Šarlotka žijí spolu s Cézárkem a Rouzí  a Sněženkami

 

 

slepičky s kohoutem Pepou

 

IMG_0859

včely – tyto nám zrovna uletěly – tak jsme si je zase chytli 🙂

 

Indičtí běžci

 

 

 

…mnoho a mnoho dalších malých zvířecích přátel, kteří s námi žijí v mulči (žáby, slepýši, lasičky, myšky, slimáci, mravenci ….), poletují v korunách stromů  nebo přicházejí na návštěvu  viz dole

IMG_2884

 

IMG_5045 (1)

 

zavítal k nám i chráněný motýl  Batolec duhový  a byl velmi přítulný – křídla má hnědá z jedné stran a když je otevře – je modrý – opravdový krasavec  a dal si s námi i skleničku 🙂

9 komentářů u „NĚCO O NÁS, KONTAKT

 1. Gratulace k telatku a doporuceni knizky

  Dobry den Luci a Tomáši, dnes jsem konecne prohlizela Vase stranky. Moc hezke a doufam, ze s telatkem a kravickou to vse zvladate!? Pamatuji si nas s tim nadsenim, je to super, ze jste se do toho pustili a vse bude dobre, drzime Vam palce. Trochu Vam zavidim, ze jste jiz s podnikanim a krasnou zahradkou takhle daleko. My jsme ted s temi detmi relativne na zacatku a zabrzdeni 🙂 Tak je do budoucna co budovat. Napadlo me, kdyz jsem cetla o receptech a strave, ze by pro Vas mohla byt zajimava knizka kterou ted ctu/nectu dle casu od doktora Gundryho. Jmenuje se The Plant paradox – Skryta nebezpeci zdravych potravin. Pokud uz ji neznate…je tam moc dobre vysvetleno proc nam nektere zdrave potraviny skodi a vlastne o tom vetsina lidi vubec nevi. Je tam sestaven jidelnicek. Pro Vas podle meho jen dalsi inspirace, uz toho asi vite hodne o strave,, ale treba byste na zaklade toho vyskrtli nektere potraviny, ktere Vam nesvedci a treba jste to primo nevedeli. Ja to ted zkousim uz 4 tydny bez mouky a takovych tech beznych nezdravych veci jako bramburky, susenky atd. Citim se lepe, ale zatim se zadne zazraky nekonaji. Tusim, ze je to tim, ze nejim moc zeleniny jak bych mela….No tak to jen tak :-)Knihu mi doporucil jeden pan, ktery k nam chodi pro vejce a stravuje se podle knizky. Ikdyz ono to je tezke na 100 procent, ptz ta doporucena kvalita potravin se proste sehnat neda. Je tam dobre vysvetleno jak vlastne funguje lidske telo kdyz jime, nejime urcite potraviny. Mejte se hezky a budeme se tesim na videnou pokud dorazite pro lahve na mlicko. Krasny den, O.Hnizdova

 2. Anna

  Dobrý den,
  srdečně děkujeme za přívětivé přijetí u vás doma. Máte to tam moc pěkné. Zažili jsme harmonické prostředí podporující život a radost ze života. Obdivujeme vaše tvořivé nápady a síly k jejich uskutečnění jak v domě, na zahradě i ve vaší práci pro druhé.

  Pěkné léto a vše dobré.

  Anna

 3. Oli

  Tome a Lucinko! Děkuji, že jste nám otevřeli svůj domov a svá srdce, a že jste mým klukům dali zažít Přijetí se vším všudy. Moc hezky o vás oba mluví. Já se, jako vždy u vás, doplnila a potkala, a kromě gumy na elektrický pohon objevila pár dalších zajímavostí 🙂 Děkuju Vám O.

 4. michal hubálek

  Ahoj všem čtoucím, hledajícím.
  Pobyt ve tmě v chaloupce na dobrém konci u Lucky a Tomáše jsem dostal jako dárek. Dlouho jsem o pobytu ve tmě mluvil, chystal se a pak to bylo přede mnou:). Přijel jsem a stále pochyboval a přepíral strach. Pomohl mi záměr a Tomášův přístup, který rozpustil moje obavy během prvních chvil, které jsme strávili cestou do maringotky. Dostal jsem týden, který byl nádherný. Moc děkuju. Každý podnos s jídlem, který Tomáš přinesl, byla hostina:)…
  Změny dobíhají postupně celé týdny a moc rád bych všem řekl, pokud jste citlivější, navraťte se zpět do reality o den dva později a dobře zvažte, co budete řešit a koho potkáte…
  Od doby, kdy jsem potkal Tomáše a Lucku rád k nim vyrážím pokračovat v práci na sobě. Jsou úžasní.
  Vše dobré:)
  Michal Hubálek

 5. admin Autor příspěvku

  Krásný den Gábino, ano, v emailu najdete barevné motivy dárkových poukazů a můžete si vybrat 🙂 Radostný den přeji Lucka B.

 6. Gabriela Krejsová

  Dobrý den,
  pobyla jsem loni v listopadu u vás v Tmaringotce a chtěla bych něco podobného dopřát svému manželovi. Jelikož on sám by se asi neodhodlal, rozhodla jsem se mu darovat 3 dny ve tmě formou poukazu:-)
  je to možné?
  moc děkuji předem
  Gábina Krejsová

 7. Ida Sára Keltnerová

  Novoroční tibetské mísy – již podruhé jsem zažila harmonizaci a uvolnění díky Tomášovi a Tibetským mísám, které Tomáš rozeznívá, nicméně cítit vlna energie, která prostupuje každou buňkou těla a dává možnost spočinout v klidu a tichu mysli a celému člověku, je cítit ještě před prvním tónem. Nádech a výdech, provázení hlasem a rozprostření Vědomí celým prostorem. Po skončení je člověk uvnitřněn, ztišen, cítí se lehce, jemně a že vše je jak má být, napětí zmizí a zůstane krásno a Prázdno.
  Vyzdvihuji tak to, že je velmi důležité, kdo tibetské mísy rozezní a Tomáš má za sebou dlouhou cestu meditací a cvičení, aby mohl být tím, který nechává zvuky znít s myslí vyprázdněnou a srdcem otevřeným Univerzu, bez jakéhokoli jiného záměru, než aby se dělo to, co je pro Nejvyšší dobro všech, říká se tomu vycházet z Prázdna….a ono se pak děje….Děkuji Tomášovi i všem ostatním v chaloupce, bez nich by to nešlo, protože všichni dohromady tvoříte to, čím chaloupka je.

 8. Věra Novotná

  Pobyla jsem v Chaloupce nádherný , inspirující, uklidňující prostě dokonalý týden od 14.7. – 20.7. 2014. Během tohoto týdne, kdy se mi oba úžasní lidé – Lucka a Tomáš – věnovali, jsem měla možnost si srovnat všechny své pocity a myšlenky. Otevřít se a vytvořit nový prostor . Díky tomu jsem po návratu mohla uskutečnit velmi závažný životní krok.
  Červencový týden v Chaloupce se podle programu nazýval Harmonizační a dostál svému názvu. Vřele doporučuji.
  Velké díky. Určitě se do Chaloupky vrátím. Věra

 9. Petr Vančata

  Díky za čajové setkání. Čaje byly prvotřídní, zajímavých informací nepočítaně a atmosféra přívětivá. Celkově to pro mě bylo hódně inspirativní a uvolňující odpoledne a těším se na další.
  Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *